רכיבה טיפולית ב"חוות האושר"

 

בעידן בו אנחנו סובבים מסכי טלוויזיה, טלפון ומחשב, לא קל להוציא את הילד מהבית ולהכיר לו מחדש את הטבע, הנוף והפעילות האתגרית שהם מציעים. ילדים כיום מאובחנים יותר ויותר כבעלי הפרעות קשב וריכוז, בעיות תקשורת, בעיות שפה וכדומה. ילדים אחרים חווים בעיות חברתיות ורגשיות קלות וקשות. אחרים בעלי בעיות מוטוריות ברמות שונות.

רכיבה טיפולית היא פעילות בריאה ומהנה שהוכחה כמסייעת לילדים הסובלים מבעיות רבות – חברתיות, חינוכיות, רגשיות ומוטוריות. ב"חוות האושר" אנחנו רואים מדי יום ביומו כיצד ילדים בעלי בעיות קשב וריכוז, בעיות מוטוריות ובעיות חברתיות שונות מתגברים על קשיים ורוכשים כלים להתפתחות אישית וחברתית דרך ההכרות עם עולם הסוסים בכלל ורכיבה על סוסים בפרט.

חיבור בין אנשים ובעלי חיים

 

פעילויות הרכיבה הטיפולית ב"חוות האושר" מועברות על ידי מדריכים מוסמכים ומקצועיים ונפרשות על פני שיעורים וזמנים שונים, בהתאם לגיל הילד ולהתקדמות שלו. הפעילות משלבת שעות משחק והנאה, למידה וחוויה על הסוס ולצדו.

הקשר המיוחד שנוצר בין הילד, הסוס והמדריך הופך לחלק מהיתרון של הפעילות ומספק לילד הזדמנות להתפתח ולהתקדם מבחינה נפשית ופיזית ולמצוא את הכלים לבטא את עצמו, לתאר את הקשיים שלו ולמצוא בעצמו פתרונות לבעיה.

סיפורי הצלחה מרגשים

 

מדריכי החווה המנוסים מלווים את הילדים במהלך שיעורי הרכיבה הטיפולית והופכים גם הם לחלק מהעניין. אל החווה מגיעים בכל יום ילדים בעלי בעיות מוטוריות בדרגות שונות, ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, ילדים שעברו טראומות וחוויות קשות וילדים בעלי קשיים שונים אחרים.

כולם מתקבלים כאן באהבה רבה, בסבלנות ובחיוך על ידי צוות המדריכים ועל ידי הסוסים הידידותיים של "חוות קצרין" וכך נוצרים סיפורי הצלחה מרגשים וקשרים מחבקים בין הילדים והצוות.

לצד היכולת להתפתח ולצמוח באמצעות שיעורי הרכיבה הטיפולית, לומדים הילדים להכיר בעל חיים שמעניק לא מעט אהבה ויכול להפוך לחבר קרוב. הקשר המיוחד בין הילדים ובין הסוסים שנמצאים בחווה מסייע לא פעם להתפתחות הילד ולהשתלבותו בבית הספר ובכל מסגרת אחרת.

הורים המעוניינים להתרשם מהחווה ומהצוות ולקבל מידע על רכיבה טיפולית ב"חוות האושר" מוזמנים ליצור איתנו קשר. נשמח לעזור ולענות על כל שאלה.